Ile warta jest skrzynka na Gmail ?

Swego czasu głośno było o cenniku rosyjskich hakerów, którzy za przejęcie naszego Gmail-owego konta liczyli sobie około 20 USD. W sumie koszt niezbyt wygórowany. Dzisiaj będzie z nieco innej strony o usłudze Cloudsweeper. Usługa polega na wycenie wartości naszej skrzynki mailowej. Dokładniej poprzez analizę maili z naszej historii sprawdza do jakich serwisów jesteśmy zalogowani na tej podstawie według stałego cennika określa wartość naszej skrzynki. Maile zliczane są przy pomocy protokołu OAuth. Autorzy narzędzia zapewniają w prawdzie, że żaden człowiek nie sprawdza uzyskiwanych podczas skanowania danych….niemniej gdyby jednak to mając dostęp do treści maili na naszej skrzynce może zachować treść maili z serwisów, czyli loginy i hasła.

Przestrzegamy dlatego przed korzystaniem z tego serwisu podobnie jak przed korzystaniem z serwisów typu : Sprawdź czy wykradli Twoje hasło.

Jeśli jednak nierozważnie skorzystaliście z usług serwisu czym prędzej uruchomcie podwójną autoryzację tam gdzie jest ona dostępna np. na Gmail czy na Facebooku.